Adıyaman Tütün Fiyatları 2020

Adıyaman Tütün Fiyatları 2020

Anadolu topraklarında dünden bugüne en çok tercih edilen tütün çeşitlerinden biri olan Adıyaman tütünü, Adıyaman’ın ovalarında yetişen doğal bir tütündür. Diğer tütün çeşitlerinden farklı olarak; doğal olarak yetiştirilir, katkı maddesi ve hiçbir koruyucu içermez, içimi hafif ve rahattır.

Hem bu kadar avantajlı hem de uygun fiyatıyla Adıyaman tütünü çok cazip bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Peş peşe gelen sigara zamlarından sonra Adıyaman tütünü tüketici tarafında büyük bir talep görmeye başladı. 2019 senesinden beri etkisini gösteren zamlar ile Adıyaman tütün fiyatları 2020 konusu ilgi odağı haline geldi ve sigara tüketicisi evde kendi sigarasını kendi sarma yoluna gitti. Tercih edilen en popüler yol, makaron ile Adıyaman tütünü evde sarmak.

Adıyaman tütün fiyatları 2020 yılında da fiyat performans açısından avantajını koruması nedeniyle tercih edilmekte. Gerek 2020 senesinde makaron fiyatları uygunluğu gerek tütün fiyatlarının uygunluğu gerekse doğal olarak üretilmesi nedeniyle 2020 yılında da tütün tüketiminde Adıyaman tütünü başı çekecek gibi duruyor.

 

Açık Tütün Fiyatları

Adıyaman tütünü fiyatları talep ve arz doğrultusunda değişmektedir , açık tütün fiyatları genelde tütün ekimine doğru yükselmektedir açık tütün fiyatları hasat zamanı düşmektedir.

Perakende Adıyaman Tütünü Fiyatları
  • Adıyaman Tütünü Normal: 80 TL
  • Adıyaman Tütünü Lüxs : 90 TL
  • Adıyaman Tütünü Ultra Lüxs : 100 TL
  • Çelikhan Tütünü Ultra Lüxs : 120 TL
  • Çelikhan Tütünü Algan : 140 TL
  • Çelikhan Tütünü Özel Dağ : 180 TL

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir